ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15904199
*
nr 1590 4199
Spegel
1800-tal, 74x87 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 januari 2024
kl 18:28:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/1 16:00:12
1
300 kr
14/1 12:01:05
2
350 kr
14/1 12:02:47
2
400 kr
15/1 17:59:43
1
400 kr
15/1 17:59:43
2
400 kr (Budbetjänt)
15/1 18:12:24
1
450 kr
15/1 18:21:38
2
Vinnande bud
15/1 18:22:22
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:32
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:53
-
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:51
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1590 4199
Spegel
1800-tal, 74x87 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 januari 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/1 16:00:12 | 1 | 300 kr |
14/1 12:01:05 | 2 | 350 kr |
14/1 12:02:47 | 2 | 400 kr |
15/1 17:59:43 | 1 | 400 kr |
15/1 17:59:43 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
15/1 18:12:24 | 1 | 450 kr |
15/1 18:21:38 | 2 | Vinnande bud |
15/1 18:22:22 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:32 -
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:53 -
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:51